GameExpres.sk
  Prihlásenie

Dixit

Stolová hra
Stolová hra Dixit
Kategória:kartové hry
Multiplayer:ÁNO (3-6)
Odporúčaný vek:od 8 rokov
Lokalizácia:české titulky
Skladom:1ks (tovar si rezervujte)
Odosielame:do 24 hodín
Hodnotenie zákazníkov »
Aktuálna cena : 22,99€

POPIS Dixit:

V hre Dixit sa stanete rozprávačom a budete vymýšlať vlastné príbehy. Na začiatku hry dostane každý hráč do ruky niekoľko obrázkových kariet. Tie sú pomerne neobvyklé, obrázky sú veľmi rôznorodé a netradične spracované. Jeden z hráčov sa stane rozprávačom - vyberie si tajne jednu kartu z ruky a na základe jej obrázku povie nejaký príbeh, napríklad i jednu vetu, jedno slovo alebo zvuk, ktoré sa hodia k tejto karte.

ROZPRÁVAČ
Ostatní hráči sa pokúsia nájsť medzi svojimi kartami tú, ktorá najlepšie vystihuje rozprávačov príbeh. Vybrané karty, vrátane tej rozprávačovej, sa zamiešajú a vyrovnajú lícom nahor do radu. Hráči potom skryto hádajú, ktorá z kariet je tá rozprávačova.

POZNÁ ČI NEPOZNÁ
Rozprávač získa body iba ak niektorý z hráčov pozná jeho kartu, avšak nesmú ju spoznať všetci, to by vyšiel naprázdno. Ostatní hráči získajú body, ak spoznajú rozprávačovu kartu (alebo ju nespozná nikto) a tiež ak niekto za rozprávačovu kartu považoval práve tú ich.

Karetní hra Dixit

BEZ BODOV
Vtip hry je v spôsobe, akým sa rozprávač rozhodne svoju kartu popísať. Nesmie obrázok popísať ani príliš jasne a podrobne, ani príliš zmätene, pretože jeho kartu by potom identifikovali všetci, alebo by ju nemusel nájsť nikto, a on by tak nezískal žiadne body.

Charakteristika:
Počet hráčov: 3-6
Doporučený vek: od 8 rokov
Dĺžka hry: 30 minút

zdielaj na:
Ostatný si k tomuto produktu objednali tiež:
TOVAR SKLADOM
zobraziť